Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

Донецькі олігархи використовують рабську працю більше 40 тисяч дітей

По відомостях Держкомітету статистики та Міжнародної організації праці, в Україні виявлено більше 456 тис. дітей, що працюють «в якнайгірших формах праці». Приблизно десята частина таких дітей доводиться на Донецький регіон.

У боротьбі з такими формами дитячої праці, як експлуатація на підприємствах без офіційного працевлаштування, робота дітей у вугільних копанках, а також вулична торгівля, жебрацтво, дрібна крадіжка, секс-бізнес і порнографія в Донецькій області почали активну роботу в рамках ряду пілотних проектів. Про це йшла мова на прес-конференції в донецькому прес-клубі «Участь громадськості в подоланні якнайгірших форм дитячої праці».

Так, в шести містах області - Горловці, Донецьку, Сніжному, Торезе, Харцизське і Шахтерське - зусиллями Донецького молодіжного дебатного центру, Управління освіти і науки, Служби у справах неповнолітніх, Державній територіальній інспекції праці і інших структур здійснюється моніторинг і виявлення дітей, зайнятих в названих формах праці і надання ним допомоги.

Як повідомила голова Регіонального комітету дій з викорінювання якнайгірших форм дитячої праці Людмила Кузьмінова, було виявлено 4 тис. дітей - жебраків, безпритульних, бездомних, зайнятих в неофіційних секторах праці.

«Їм усім була надана медична допомога..., багато хто пройшов курс реабілітації в дитячих санаторіях, був направлений в оздоровчі комплекси», - відзначила Л. Кузьмінова. За її словами, за підтримки Донецького молодіжного дебатного центру «У нас в області були організовані прискорені курси для таких дітей» на базі ПТУ міст Донецька, Харцизська, Горлівки. В результаті діти отримали дипломи по спеціальностях кухар, офіціант, бармен і були працевлаштовані на підприємства міст. Так, за станом на 1 січня поточного року, в Донецькій області 1530 неповнолітніх офіційно працевлаштовано на підприємства і установи регіону.

Таким чином, завдяки спільній роботі органів і служб, причетних до проблем дитинства, в області на 23% знизився показник бродяження, а більше 17 тисяч дітей отримали матеріальну підтримку, підкреслила Л. Кузьминова.

«Проблема експлуатації дитячої праці - проблема всього суспільства. І, перш за все, працедавці повинні задуматися про генофонд і про дітей, яких вони експлуатують», - вважає начальник Територіальної державної інспекції праці в Донецькій області Марина Гуртова.

Одночасно Терінспекцией праці ведуться постійні рейди і перевірки підприємств з метою виявлення випадків незаконного використання праці неповнолітніх. За словами М. Гуртовий, «з 66 перевірених підприємств, що використовують працю неповнолітніх, керівники 26 таких підприємств притягуються до адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства».

Крім виявлення таких випадків і офіційного працевлаштування дітей Управлінням освіти і науки Донецької облдержадміністрації на базі загальноосвітніх і позашкільних учбових закладів проводяться профілактичні заходи щодо запобігання і викорінювання якнайгірших форм дитячої праці. Заходи проходять в режимі факультативів і тренінгів, причому «сьогодні у 65-70% шкіл і установ є свої вихователі-тренери», повідомила головний фахівець сектору позашкільних учбових закладів та виховної роботи Управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Світлана Гордейчук.

Крім того, як заявила директор Донецького молодіжного дебатного центру Валентина Демкина, «на рівні області створений регіональний комітет «Дія», куди входять представники всіх структур, які мають відношення до дітей, сім'ї і до проблеми праці. Більш того, вона відзначила, що свій місцевий комітет дій або моніторингова група створені «на рівні кожного міста».

08-04-2006 09:07

Матеріали донецького регіонального комітету "Дія"