Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

В'ячеслав Труш. "День Незалежності з Махном" як культурна девіація

Переглядаючи одну з останніх статей відомого літературознавця п. Петра Іванишина, присвяченій Андруховичу (див. Постмодерний неоцинізм… на сайті www.banderivets.org.ua), пригадалося цьогорічне дійство під назвою "День Незалежності з Махном", свідком якого мені довелося бути.
До чого Махно до Андруховича й іже з ними? Мабуть усіх їх об'єднує одно - чорний прапор "бестії без голови" (відомий вислів Адама Кисіля). Гарний талант, великі можливості і… абсолютний деструктив. Як відомо, "на безриб'ї і рак риба", а в голод їдять навіть щурів. Ця сумна істина стосується й сучасного стану української музичної сцени. "Хай яке - аби українське" - під таким гаслом можна подати будь-яку гидоту. Що ж я побачив на "махновській Незалежності"?
Першу (!) пісню, як і привітання "с етім вєлікім празнікам" я почув від … африканця з гурту "Чорнобривці".

День Незалежності з Махном 2007

спотворюючи українську й африканську культуру

Ні, це не расизм, але негр що, репрезентант українського народу чи махновців-повстанців, що його поставили в програму? (Взагалі склалося враження, що яке свято - він до пуття і не знав - "вєлікий празнік"). А потім почалося жахливе калічення українських пісень афро-російським акцентом. Найгірше, що велика кількість присутніх радо стрибала під ці звуки (до музики вони не мають ніякого відношення). Тут же з якогось дива розмахувалося червоно-чорним прапором. Неподалік замайорів ще один - із арабською в'яззю. Ясно, що якісь ліваки, але до чого тут арабський прапор?

День Незалежності з Махно 2007

довго думав, що спільного між прпором УПА та Саудівської Аравії, чи ці хлопці обрізання собі робить надумали...

День Незалежності з Махно 2007

таки да - надумали :((((

День Незалежності з Махном 2007

інколи в натовпі можна було побачити людей в одязі стилізованому під прапор сексуальних меншин

Певно ж, що правовірні араби розігнали б геть подібний захід, а лівацько-безбожницька ідеологія ну аж ніяк не вживається із ісламом. А ген ще далі, біля міліціянтів-охоронців затріпотіла "райдуга" - прапор збоченців. Я не виходив з дива - пекло у чистому вигляді. До чого тут Незалежність? Як оголосив ведучий: "Чинуші святкують у Києві, а ми - в Гуляйполі". Та ліпше вже Київ, аніж такий "black Sabbath". Слід віддати належне глядачам - значна їх частка "Чорнобривців" не слухала, відійшовши вбік і посилаючи горе-музик подалі.

День Незалежності з Махном 2007

... а зараз буде Борщ, чи то як там кажуть наші північні сусіди - пєрває


Персонаж №2. Гурт "Борщ". Ось монтують апаратуру і чути гарну російську мову. Це, мабуть, наші братики з Російської федерації? Ні, це київські панки. Хоча й панками не назвеш - де ж протест проти Системи типу американця Біафри чи англійця Джонні Ротена? Ну музика непогана, але тексти… "Падло", "паразіта кусок", "П'яна свиня"… Це ви, хлопці, до Дня Незалежності таке приготували? Як нема гарних пісень, то послали б вокаліста пити пиво, а самі щось інструментальне зіграли.
Особа № 3. "Мертвий півень" (Львів-Харків). Теж панки, але респектабельніші. Слухати можна, але ж навіщо так калічити "Старенький трамвай", він же й так старий, відомий у чудовому виконанні "Пікардійської терції".
Особа №4. "Карпа". Шкода, що не було тухлих яєць. А кілька гуляйпільців, що сиділи неподалік мене, висловлювали жаль, що вона взагалі приїхала. Бо пані (чи панна), така щира українка настільки пересипала своє тьохкання російськими матюками, що кілька яєць були б дуже доречні.

День Незалежності з Махном 2007

це - Ірина Карпа. Шо вона там тоді співала? а ... "шож ти сука дрочиш як мене не хочеш..."

Жаль, що вона не чула реакції місцевих жителів на свою появу, котрі поприходили на концерт із дітьми. А як вам такий її заклик перед черговою піснею-блювотинням : "А зараз лірична пісня! Дівчата запрошують дівчат!" Якщо у пані Ірени німфоманія, про що гарно смердить із її "виродотворчості", то ця хвороба дуже гарно лікується гамівною сорочкою за методом товариша Андропова. Та й взагалі багатьом музикам було б корисніше змінити гітари на ломи й лопати (за народною педагогікою). Більше було б користі й менше гнилі. Цікаво, що матюччя взагалі-то у громадському місці, як не помиляюсь, то дрібне хуліганство, так що на співачку цілком можна було скласти протокол. Пам'ятається, що за сталінських часів за таку витівку цілком можна було відправитися ліс валити.
Особа №6. Якийсь "Тік" з Вінниці. Мелодії реггі із нахилами до російського матюччя. Мабуть хлопці вирішили, що глядачі - ямайці. Проте можна було так подумати - адже багацько глядачів явно "навкушалися" сенсимільї чи конопель по-нашому.
Що ж можна сказати, підсумовуючи ці рефлексії? Даний захід - дійсно поява навіженого зомбі-Махна з того світу. Велика йому дяка, що бив ворогів, але й велике прокляття, що один за одним вбивав цвяхи в домовину української державності. Такими от трунарями і є учасники гуляйпільського дійства. Не всі, звісно - Едуард Драч чи лірник Сашко, довкола якого зібралися наче маленькі діти неформали - це слова не про вас! Вам - велика подяка! Мова про вище означених персонажів і про обкурену публіку, що стрибає під будь-яку гидоту.

День Незалежності з Махном 2007

коло казкаря Лірника Сашка весь час натовп людей

День Незалежності з Махном 2007

бард Едуард Драч


Символічно, що сцена була оформлена чорним, купа учасників позиціонувала себе як прибічників анархії. Ні дати ні взяти - "чорна рада" ще одного пройдисвіта десь із поблизьких країв - Брюховецького. Історія повторюється… Звісно, було й багато патріотів, що їхали скоріше на "День Незалежності", без додатка "Махно" - були "свободівці", козаки, представники інших патріотичних рухів… Але вони губилися у загальній масі. Цікавою була реакція гуляйпільців - "Та різні люди приїхали - і нормальні і ні", "Які то поети як матюкаються!", "Ми дітей поприводили, а вони матюччя пруть!". Нормальна здорова реакція на дегенеративне псевдомистецтво. Та й Махна самі гуляйпільці не дуже шанують, "бо багато людей повбивав". Пам'ятник ватажкові анархістів хтось розніс ущент, не пошкодувавши власної машини.

День Незалежності з Махном 2007

в Гуляй Полі пересічні громадяни справедливо важають Махно воророгом українського народу, тут намагались поставити йому пам'ятник... :)


Чи організатори заходу не розуміють того факту, що Незалежність і Махно - то різні речі? Якщо це Незалежність і фест дійсно позиціонує себе як авангардний, як виклик офіційно-бюрократичним заходам, то чому було б не запросити дійсно українські гурти, а не клубно-шинкарську обслугу? "Кому Вниз", "Тінь Сонця", Живосила Лютого, "Сейтар", "Білий шквал"...... ? Що, страшно стало дійсно альтернативних, живих, опозиційних текстів? (Так, на жаль багато із перелічених мною виконавців язичники-погани, але в них є пісні, що дієво свідчать про любов до України. А що дієвого, конструктивного було у запрошених у Гуляйполе "ніби-музик"?)
Чому б не провести дійсно державостверджуючий захід "День Незалежності із холодноярцями"? Чи організатори, зокрема пан Доній, вже змінили синьо-жовті прапори неба й життя на чорний стяг смерті? Адже і згадуваний п. Петром Іванишиним Андрухович, разом із Грабовічем, Бузиною, Карпою та ін. - саме ця п'яна тачанка із краденими кіньми знов чигає Україною, нищачи й давлячи усе здорове й вартісне, натомість сіючи терен і чортополох.


День Незалежності з Махном 2007

...взагалі то Гуляй Поле охайне українське містечко з нахилом мешканців до дисципліни і порядку. Шкода, що грабоване нашою антиукраїнською владою на протязі всієі нашої так званої "незалежності", працювати людям ніде....Залишилось тільки організувати тут фестиваль "української" Незалежності з кацапськими матюками і тоді вже буде повний ....

Різні фото з феста

День Незалежності з Махном 2007

День Незалежності з Махном 2007

отак кожний міг прочитати свій твір

День Незалежності з Махном 2007

під такими прапорами колись одні українці стріляли в інших

День Незалежності з Махном 2007

були навіть гості з Білорусі

День Незалежності з Махном 2007

звичайно, без одурманювання пивом не обходиться ніяк

День Незалежності з Махном 2007

День Незалежності з Махном 2007

День Незалежності з Махном 2007

 

День Незалежності з Махном 2007

Луганська творча група "Стан""

День Незалежності з Махном 2007

"Стан"

День Незалежності з Махном 2007

"Стан"

День Незалежності з Махном 2007

 

День Незалежності з Махном 2007

а це називається боді-арт