Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

Подробиці раптового вояжу Віктора Януковича на аерокосмічний салон "Макс-2007" в Москві

Яке "домашнє завдання" дав Президент Путін прем'єрові Януковичу? Які механізми задіює міністр палива і енергетики Юрій Бойко, що оскандалився в історії з "Еуралтрансгаз" і "Росукренерго", щоб довести до завершення мрію Росії про тотальний контроль над українською газотранспортною системою?. Відповіді читайте нижче.

З 5 вересня в Росії стартувала кампанія по виборах депутатів Державної думи. Її фігурантами стануть Україна і керований Кремлем лідер Партії регіонів Віктор Янукович. За задумом кремлівських стратегів, він повинен разом з президентом Росії Володимиром Путіним здійснити ідею створення Союзу слов'янських народів.
Реалізація задуму стане ключем до відновлення єдності "русского мира" - основного путінського геополітичного проекту.
В України і без російських питань клопоту вистачає. Проте, схоже, цього разу проблеми сусідів стануть нашими: Росія не мислить "слов'янський прожект" без участі України.
Все літо російські технологи готували сприятливий ґрунт для вплітання цієї ідеї в контекст передвиборчої кампанії в Україні, що наближається до фінішної прямої. І певних успіхів вони досягли…


Особливість української виборчої кампанії полягає в тому, що політична сила, яка сформувала досі чинний уряд і веде у рейтингах , - Партія регіонів - не має власної державницької позиції. Останній раптовий візит лідера ПР і прем'єр міністра України В. Януковича надав політичним оглядачам дотичні докази, що свою "українську державну політику" регіональний уряд погоджує в Москві.
Перший етап узгодження передвиборних і післявиборних планів "світло-синіх" почався 23 липня 2007 року в Москві під час консультацій між путінською "Єдиною Росією" і Партією регіонів. 4 серпня в Києві сторони підписали Меморандум про напрями співпраці. Меморандум накреслив напрями майбутнього Слов'янського проекту.
Загальна рамка співпраці на користь Росії задана така:
"Як провідні політичні сили в своїх державах, ми готові активно співробітничати з метою спонукати уряди наших країн до поглиблення стратегічного партнерства Росії і України, розширення економічної кооперації".
Іншим основоположним для Партії регіонів документом стало послання Володимира Путіна до Федеральних зборів РФ від 26 квітня 2007 року. Головним в нім став "месидж" про "русский мир ", сформульований Путіном:
"Повторюю, турбота про російську мову і зростання впливу російської культури - це найважливіше соціальне і політичне питання".

покажіть двуязичіє


Деталі отриманих "регіоналами" кремлівських інструкцій розкрив Костянтин Затулін:
"Природним виходом для України могла б бути федеральна реформа. Причому через проблеми, що накопичилися, ступінь федералізації України повинен бути істотно вище, ніж та, яка на сьогоднішній день існує в Російській Федерації".
Остаточні інструкції лідер Партії регіонів Віктор Янукович отримав від Володимира Путіна 21 серпня 2007 року, на міжнародному аерокосмічному салоні "Макс-2007" в підмосковному Жуковському. Поява українського прем'єра на такій "неполітичній" події багатьом здалася дивною і невиправданою. Але Януковичу був потрібний лише привід в'їхати до Росії, не викликаючи пересудів.
Практичні дії досі чинного уряду України дають чітке уявлення про умови, за яких Путін видав Януковичу "карт-бланш" на Україну:
По-перше, росіяни бажають отримати повний контроль над українською газотранспортною системою. Інструментами реалізації цього завдання виступають відновлені Юрієм Жваво домовленості про створення газотранспортного консорціуму з Росією, старання протягнути документи щодо гарантій Росії на транзит газу по території України до 2030 року, просування ідеї щодо взаємного обміну активами між "Нафтогазом України" і "Газпромом" і тиском на непідконтрольні донецьким підприємства з боку фактично підконтрольного росіянам "Укргазенерго", який забезпечує 95% ринку постачання газу для промислових підприємств в Україні.
По-друге, окремим пунктом домовленостей є створення максимально некомфортного середовища для західних кампаній, які прагнуть реалізовувати в Україні великі проекти щодо здобичі вуглеводнів на чорноморському шельфі. Яскравий прикладом цього є - ситуація з Vanco International Ltd., яка ще в квітні 2006 року виграла тендер на розробки нафтогазоносного шельфу Прікерченського ділянки, але уряд Януковича зробив все, щоб донині проект не був запущений.

Разом з тим, НАК "Нафтогаз України" 14 серпня без проблем затвердив рішення щодо залучення "Укргазенерго" як партнера державного "Чорноморнафтогаза" по розробітку Одеського газового родовища.
По-третє, робиться ставка на розкол української владної системи шляхом ігнорування рішень президента України, старання делегітимізувати Раду нацбезпеки України, опротестовання права президента призначати голів обласних адміністрацій. Свіжа ініціатива щодо винесення на референдум питання про виборність голів місцевих державних адміністрацій є першим кроком до розчленовування української держави і створення системи автономій.
Останнім часом пресинг адміністрації Путіна на Януковича зріс, - саме тому "регіонали" поспішили виконати чергові пункти домовленостей щодо неучасті України в західних оборонних союзах і сприяння розповсюдженню російського культурного впливу на Україну.
З метою реалізації цих вимог Кремля було оголошено про початок підготовки з 6 вересня референдуму щодо надання російській мові статусу державної мови і щодо "нейтрального" статусу України. Хоча ще недавно Янукович заявляв, що Партія регіонів, як "відповідальна політична сила", не педалюватиме теми, які розколюють суспільство.
Однозначно слід чекати, що російські політичні сили в рамках власних передвиборних кампаній активно підтримають цю ініціативу і поженуть відповідну інформаційну хвилю на Україну. Тема російської мови як основи збереження єдності "російського світу" в межах колишнього СРСР буде головною в Росії. Руками "регіоналів" її спробують нав'язати Україні.

Чинна ситуація є очевидно загрозливою для територіальної цілісності та державного суверенітету України. Поза сумнівом, така тактика є вигідною "світло-синім" та їхньому господареві. У Президента закуті руки в кілька кайданків:
- Віктор Ющенко має імідж демократа в світі, і не може дозволити собі, як належить Верховному Головнокомандувачу і Гаранту Конституції, просто віддати наказ спецслужбам припинити антидержавницьку діяльність різнокольорових "путінських яструбів" в Україні;
- Якщо Віктору Ющенку урветься терпець, і він таки віддасть належний наказ, - його легко буде звинуватити в "узурпації влади";
- Якщо Віктор Ющенко не віддасть такого наказу, - можна волати про "слабкість" Президента.
Як на мене, то ради цілої Української Держави варто бути тираном! Бо тарганів, що нечисті сусіди нанесли до чистою хати, належить винищувати усіма можливими засобами…

13.09.07

Леонід Романюк,
м. Павлоград.