Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

 

3 ПРОТОКОЛУ ЗАСІДАННЯ
НАДЗВИЧАЙНОЇ РЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТРІЙКИ
В СЕЛІ КОЧЕРЕЖКИ ПАВЛОГРАДСЬКОГО ПОВІТУ
27 лютого 1921 р.

      Слухали: про небажання підкоритись Радянській владі селян села Кочережки і відмову голови місцевого волвиконкому Волосюка Антона виконати бойовий наказ Надзвичайної революційної трійки.
      Ухвалили: Волосюку Антону було дана розпорядження: на протязі трьох годин зібрати сходку. Незважаючи на те, що в село прибув загін в кількості полку (500 шабель при 10 кулеметах), громадяни категорично відмовились підкоритись вимозі представника Радвлади.
     Були загрози селянам за неявку, але й це не допомогло. Надзвичайна комісія констатувала факт повного непідкорення її вимогам, крім того, коли голові Волосюку було наказано вказати за списком Надзвичайної комісії громадян, причетних до бандитизму, він категорична відмовився виконати цей наказ, пояснюючи незнанням адреси цих громадян, між тим він - місцевий житель.
   Ухвалили: по першому пункту примусово привести громадян на збори і вимагати від них списку куркулів, бандитів і дезертирів, і у випадку відмови, застосувати вищу міру покарання до кожного п'ятого за лікам з конфіскацією майна і по другому - розстріляти голову Волосюка за відмову у виконанні бойового наказу.
   Слухали: про відмову населення села Кочережки навіть під збройною силою з'явитись на сход і явне вороже ставлення з їх боку.
    Ухвалили: беручи до уваги, що все населення села Кочережки поголовно відмовилось з'явитись за вимогою повітової влади на сход, і коли був посланий дивізіон для примусового приведення на сход і зміг привести під силою зброї до 20 чоловік, інші поховались у сараях і клунях і т. ін. Через те що наступила ніч, а за оперативними донесеннями навколо Кочережок гуртувались банди і через нічний час і явно ворожий настрій всього населення до Радянської влади ухвалили: виступити на нічліг до с. Межиріч, а до с. Кочережки застосувати згідно з п. 28 Інструкції з боротьби з бандитизмом підпалення кількох хат громадян, із сімей яких декотрі члени пішли в банди, а сім' ї їх приховували бандитів, що і було виконано.
    Слухали: про затримання виконання вироку до голови виконкому Кочережек Волосюка.
    Ухвалили: через необхідність здобути деякий матеріал від Волосюка і для зняття з нього допиту про повне відмовлення громадян виконати вимогу Надзвичайної трійки, супроводити його в політбюро, провести там необхідний допит, потім виконати вирок.
   Слухали: про звинувачення в бандитизмі громадянина с. Кочережки Стружки Каленика Яковича.
Після прибуття 27 лютого полку в с. Кочережки червоноармійці у громадянина Стружки знайшли ковдру полотняну, яку впізналии як свою. З показань громадянина Стружки повністю встановлена, що він одержав цю ковдру за ночліг бандитів, причому ковдра була в крові і Стружка її вже виправ. Признаючи факт зв' язку Стружки з бандитами, ухвалили:
     Засудити Стружку К. Я. до вищої міри покарання. Вирок виконати.

Голова трійки (підпис)

Члени трійки (підписи)