Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

 

3 ПРОТОКОЛУ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ СЕЛА СПАСЬКОГО
5 березня 1930 р.

    Ухвалили:
     Ми, громадяни села Спаського, СО3у не бажаєм. Посівний матеріал віддати тим громадянам, який вивезли. Коней і реманент також повернути. Повернути заарештованих громадян: Арбу Антона, Вовка Потапа, Мордиша Василя, Чумак Івгу, Дійового Степана, Макаренка Тимоху, Бараника Тимоху, Кушніра Семена, Ялового Сергія, Крамаренка Івана, Олійника Іллю.
Поночі не їздити по дільницях і не заарештовувати громадян... Повернути хати експертникам; тих експертників, що вивезли - повернути, і щоб в заслання нікого з села не висилали, майно їм повернути...
Зброю у комсомольців відібрати, і щоб їх не було у всіляких комісіях.
    Податок платить, як платили, з десятини. Пайових внесків, щоб більше не прибавляли, також не накладали податок соняшником... Щоб видали страховку тим громадянам, чиїх коней постріляли. Паї щоб не збирали по дільницях, а збирали при видачі мануфактури. Щоб був вільний продаж свиней і худоби.     Зерно, яке буде повертатись, доручити приймальникам, щоб видавали по тих квитках, по яких здавали... Олійниці, вітряки повернути і пустити в дію. Ячмінь, який вивезли із села, повернути. Зерно, яке заарештоване на млинах, також повернути.
... Радянську владу ми не відкидаєм, тільки треба переобрати членів сільради. Головою хай буде Басан Степан, заступником - Полях Трохим, секретарем Грузин Петро.
Міліції щоб до вечора не було, щоб не стріляли (!!! - Ред.) Міліція, яка вікна повибивала, щоб вставила за свій рахунок.
     В церквах щоб служили. Свята будемо проводити по-старому... Щоб п' яні до сільради не заходили...

Державний Архів Дніпропетровської області, ф 7 ,о. 1, спр 1614 арк. 9-10