Московська монета 14 сторіччя з написом татарською мовою

Московська монета 14 сторіччя з написом татарською мовою

Павлоградський історико-краєзнавчий сайт

Голодомори на Павлоградщині

Суздальська монета 14 сторіччя з написом татрською мовою

Суздальська монета 14 сторіччя з написом татрською мовою

 

Постановление Совнаркома УССР и ЦК КПбУ о занесении на черную доску сел злостно саботирующих хлебозаготовки Першими стоїть село Вербки Павлоградського району (нове)

Жертви Голодомору

Пісня "Голодомор" групи "Сейтар" присвячена Голодомору в Україні (файл mp3)

Справка ГПУ про голод в сусідній Донецькій області (нове)

Жертви Голодомору

Деякі факти про Голодомори в Україні (нове, зображення виконане листівкою)

Газета "За соціалістичне постачання" від 12 серпня 1932 року (нове) можна прочитати що за так зване "розкрадання" майна, тобто продуктів та сировини застосовувались розстріли, незалежно від того скільки взято. Голодні натовпи жінок, дітей, чоловіків з останніх сил боролись за своє життя, брали і їли навіть сировину та корм для скотини і за це їх розтрілювали!! Нашими ворогами нам даний суровий урок, а ми ніяк не можем йому навчитися і зробити певні висновки. "Хто не навчається у своїх ворогів той ніколи не переможе"

Жертви Голодомору

Головна сторінка повстанського журналу "Український Перець" 1943 року

Викорінення.        Б.П. Іванченко - короткий огляд злодіянь совєтської влади на Павлградщині 1921-1933 роки (завантажити zip-архів)

25 листопада 2006 року в Павлограді. встановлено памятний знак в пам'ять загиблим під час Голодоморів. На плиті навмисне дописали ще якісь "політичні репересії". Влада і тут намагається збирати " політичні" дивиденти. Мовляв, "нє дапустім впрєдь палітічєскіх рєпрєсій...", а так як вони начебто "палітічєская партія", то ви самі вже зрозуміли... Та павлоградців не так легко надурити! Голодомор 1921, 1933 та 1947 року були типовими актами геноциду проти українців. І казати ще щось про якісь політичні репресії це просто блюзнірство проти наших загиблих рідних. Про те що знищувались саме тільки українці розповідає свідок, старійший павлоградський циган Григорій Оглу, - "В тридцать третем мы в Росию уехали. Поездом. Нас пропускали. А вот украинцев нет...."(Павлоградские Ведомости) /Читати оригінал/

 

Жахливі спогади про голодомори, записано зі слів Надії Петрівни Пироженко з Городища 1980 року

спогади про випадки людожерства на Павлоградських Хуторах

Спогади про нищення найшанованішої верстви українського народу

спогади про трагічну долю родини Лутацьких під час Голодомору 1933 у Павлограді. Багато павлорадців може почути про своїх родичів, яких знищили тоді.

спогад жінки з Городища про те, як відсилали павлоградців на каторжні роботи

Совєтській "бєзпредєл" у Петропавлівському районі (архівний документ)

Обстріли Павлоградських сіл (архівний документ)

Совіцька влада спирається на зрадників (архівний документ)

Реакція Катеринославського студенства (архівний документ)

 

 

Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /