Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

Футбол післявоєнної Лозівщини

В перші повоєнні роки першості області та району ще не проводились. Та футбольні матчі вже відбуваються. В місцевій газеті "Правда Лозівщини" цього періоду згадуються матчі, в яких приймали участь команди Орільки, Михайлівки, Катеринівки, Смирнівки, Панютиного, Лозової. Матчі носили, загалом, товариський характер, але були й такі, які входили до спартакіади колгоспної молоді.
Товариські зустрічі проводились також з командами інших районів, областей України, а то й інших республік СРСР. Так 10 липня 1947р. на лозівському стадіоні наші земляки обіграли команду м. Полтави з рахунком 14:1, 3 липня 1949р. панютинський "Локомотив" обіграв одноклубників Слов'янська 8:0, 20 липня того ж року, відбулася зустріч лозівчан з "Харчовиком" (Баку). Місцева газета рахунок не повідомляла, однак зазначила високий клас гри гостей і незіграність, невміння наносити точні удари наших земляків.
Були також зустрічі з динамівцями Євпаторії і Дніпропетровська, харківськими "Трактором" і "Локомотивом", торпедівцями Москви. Ці зустрічі проходили з перемінним успіхом. Були перемоги, були й поразки.
Запеклими вже в цей період стають зустрічі між командами Лозової і Панютиного. Між іншим, на той час футбольних команд цих населених пунктів було досить багато. Можна, приміром, згадати команди четвертої будівельної дільниці м. Лозова, спортивні товариства "Динамо" (Лозова) і "Трудові резерви" (Панютине). Та найбільш відомими і найзапеклішими суперниками того часу були лозівський і панютинський "Локомотиви". Ці команди грали між собою не тільки товариські зустрічі.
В повоєнні роки проводиться першість Південної залізниці. В ході цієї першості лозівчани і панютяни неодноразово зустрічалися між собою, а також з одноклубниками Смородиного, Харкова, Люботина, Полтави, Кременчука. Для лозівського "Локомотива" участь в повоєнних першостях Південної залізниці була досить успішною. В 1947р., як зазначає "Правда Лозівщини", "Локомотив", перемігши команди Смородиного (9:3), Харкова (3:2), Люботина (10:0), вийшов до фіналу (результат фіналу невідомий).
Відомими футболістами Лозівщини того часу були: Є.Зуєв, Цаюков, Яцкевич, Кича, Перепадін, Дідов, А.Шевченко ("Локомотив" Лозова), Семеренко В., Луговий О., Очеретько М., Нагорний П. ("Локомотив - ІІ" Лозова), Кузьменко, Марусін ("Локомотив" Панютине), К.Блудов, Л.Тупиця, М.Сарана, А.Кучеренко, М.Гамора, Семененко (с.Смирнівка).
Разом з тим треба зазначити, що не всі господарства займались розвитком футболу. "Правда Лозівщини" 1946р. зазначила, що в колгоспі "Радсело" с.Михайлівка стадіон заріс бур'янами, фізкультурна робота не проводиться. Хоча до війни михайлівська команда неодноразово виборювала перші місця на районних і обласних змаганнях.
Таким чином ми бачимо, що в повоєнний період йшла відбудова не тільки виробництва, а й футболу. Можливо саме в цей час закладався фундамент майбутніх успіхів лозівського і панютинського "Локомотивів" 50-х р. та лозівського "Авангарду" 80-х років.


Тих, хто цікавиться історією футболу на Лозівщині, просимо писати п. Віталію Харченку на електронну скриньку - harchenko1975@meta.ua

 

 

 

Мне на днях делала эротический массаж девушка Лиза, которую я нашел на этом сайте. . бути как у роналду . футбольні м'ячі