Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

ВТІКАЙМО ЗА ПОРОГИ (лист читача з Москви)

       Історія твориться (вірній спотворюється) сучасними подіями також. Кожний дещицю розумний українець запитує себе: Чому 14 років декларативної незалежності не дали Батьківщині ні економічної, ні політичної, ні соціально розумної волі? Економічно держава жебракує, скрізь просить в борг. Суспільство розшарувалось на потворно багатих і жалюгідно бідних. Політики з протягнутою рукою їздять на поклони, догоджають багатим фінансовим кланам. Більше сотні однаково демагогічних, мало чисельних партійок присмоктались до грошових торб. Бюджетні кошти тратять на помпезні шоу, виїзди-в'їзди своїх і чужих державних панів. А розрахуватись з туркменами за газ нічим, загрожує холодна зима, хвороби, смертність... Конфліктуючі за багатство фаворити, тіньовіі олігархи, піраміди чиновників, дикі бійки зажерливих депутатів. А більшості населення - дуля з маком обіцянок-цяцянок. Голодні пенсіонери, безпритульні діти, безробіття, розпуста, наркоманія, бур'яни на рідних ланах - що це все те, про що віками мріяли українці та навіть життя віддавали в боротьбі за незалежність?
       Що робити? Де ховається гадюка? Якими законами ми керуємось? Хто приймає такі закони і підписує укази, щоб добро, вчора всенародне, сьогодні дешево прихватизували шахраї? Хто сказав, що політичні партії концентрують розум нації? Ми неодноразово переконались, що лідери майже усіх політичних партій - продажні цапи (не тільки кацапи) облудно бекають, паскудять в мозок, аби затьмарити розум, посіяти смуту, спотворити волю! Після мордобою такі депутати порозумнішають?? Ні! Їм накажуть (не тільки з Петербурга) - і вони будуть верещати "не позволям", як у польському сеймі 18-го століття. Як голосувати за такі політичні партії, що довели Батьківщину до розрухи?
Навіщо Україні такий політиканський сором у Верховній Раді? Існуюча система виборів дозволяє підлим грошам вибирати своїх примітивних власників у депутати, щоб уникати кримінальної відповідальності. Отож значна частина законодавців і можновладців бреше, грабує, ховає накрадене. Іншого обов'язку і права навіть не уявляють. Чесних громадян вважають лінивими, легковірними дурнями, що вірять в "потім". Плюють на перспективи держави і нації. Для них батьківщина там, де сховані гроші. То чи не пора, не гаючи часу, радикально замінити цей законодавчий вертеп? Геть верхоглядів і словоблудів-політиків!
     Звичайно, щоб не дати потворно заполітизованому парламенту знущатись над Україною необхідно організувати референдум удосконалення Конституції.
     Розумніше вибирати депутатів не з політиків, а з професіоналів. Компетентно і своєчасно опрацьовувати актуальні закони може тільки Палата Професіоналів найбільш успішних фахівців усіх основних галузей господарства. Два альтернативних кандидати хай оберуть співробітники галузі. З двох кандидатів від кожної важливої галузі всенародно обрати одного депутата. Депутати-професіонали швидше ініціюють законопроекти, по колу узгодять, завізують і проголосують. Буде менше витрат на консультації науково-дослідних інститутів. Будемо знати, хто за що відповідає. Бігати, голосувати чужими картками не прийдеться. Псевдо політичні теревені розводити ніколи. Зарплата по вищому розряду фахівців. За успішні закони - премії, за збиткові - штраф.
      У Сенат Земель необхідно обирати досвідчених та мудрих енциклопедистів-практиків, котрі добре володіють регіональною конкретикою. Виборці регіонів висунуть по два кандидати. Із двох кандидатів від кожного регіону всенародно обирати одного депутата. Хай більше дбають не тільки за місцеві, але і за державні інтереси піклуються. Так легше буде об'єднати Україну. Тут буде ширший простір політикам. Політики вважають себе вродженими, геніальними. Хай докажуть це на практиці, а не тільки рука руку миють, та в руку бізнесменам дивляться, натякаючи: "кожному рот дере ложка суха, хто ж є на світі, щоб був без гріха".
      Уряду перш, ніж обіцяти зниження цін на продукти життєвої необхідності, (в т.ч. на хліб, м'ясо, цукор), потрібно б дізнатись, хто і як керує базарами. Це раніш за базаром спостерігав Запорізький Козак і навіть цигани його поважали. А тепер міліція шанує серйозних дядьків "смотрящих", пристосовується, щоб було усім-по-сім, а мужик хай спину гне, пенсіонер скніє. Цінову політику давно пора повернути на користь виробника, але поки що одні підозріло скромні промови. Та що може вдіяти навіть Жанна Д-Арк без краще, ніж у злодіїв, організованої допомоги чоловіків-патріотів. Поки що міжнародну мафію подолати не міг ніякий президент. Викручуються, стараються сподобатись глобальній системі і обманути вітчизняний електорат.
    Президент В.А.Ющенко може ввійти в історію, як видатний патріот і творча, прогресивна Людина. От допоміг би реалізувати та запатентувати: "Спосіб розвитку суспільства методом обранням депутатів парламенту з видатних фахівців основних галузей господарства, та виборів сенаторів з мудрих регіональних діячів". Світ подячно поклонився б Україні. Так хіба ж дійде. Історію творить команда. В Президентській Раді необхідні тверезі, талановиті, терпеливі, працьовиті, скромні і високо етичні українські патріоти. Де вони?
     Дарма чотири сотні журналістів вимагали вибачення у президента. От, мовляв, не точно виразився там і там, бо дуже гонористий услід за попередниками. По-перше, треба врахували спочатку основне - здоров'я. За президента також говорить здоров'я. Якщо раніш вірно писали про дозу отрути, то без ризикованих стимулюючих ліків почуватись стримано та працювати дуже тяжко. Попробували б ви, цнотливі пани журналісти, знаючи перспективи своєї тяжкої хвороби, терпіти нападки на сина. Я б, ото, вовком за горло схватив словоблуда, щоб сину вічно було про що згадувати. Та й, звичайно, легше верблюду пройти вушко голки, чим багатому в рай. От чортові розкоші як дітей нівечать!
      Куди дивились імідж мейкери? Показали б по такому сценарію: Витягує президент пояса. Каже: "Знімай, синку, свої дорогі джинси". Син починає знімати штани та й просить: "Дозволь, тату, я до об'єктиву задом стану, бо старенькі плавки спереду чогось порвались". Тато дає десятку на нові плавки. І попльовує в руку, широко замахується та й імітує повчальні шльопи по попі (при сповільненій зйомці, та й приговорює: "Це тобі за мерседес, а це за швидкість!" А син же ж репетує: "Какой же русский не любит быстрой езды!". Донбас за Ющенка голосував би. Телебачення всього світу показало б, як за правду Президент незалежної України Миколу Васильовича Гоголя і Тараса Бульбу удосконалив. Мені б за сценарій може дещо перепало б, і по вусам текло... Роззяви - імідж мейкери.
Пробачте, побратими, за гіркий сміх скрізь сльози на тій стадії, коли вже не плачуть, не сміються, а "виють совою". Мабуть людині, коли приходять розумні ідеї, тяжко пасивно обмежуватись банальними інтересами більшості співгромадян, котрих конає поп-культура, дешеві задоволення, вічна нестача грошей, "суєта суєт". Нам нав'язують кріпацькі правила гри, жалюгідну систему осточортілих виборів. Спонукають вимирати. А ми давайте знову втечемо за Пороги. І заспіваємо: "А ми тую червону калину підіймемо! А ми нашу славну Україну, гей-гей, розвеселимо"!
      Тікаймо, побратими, як чинили це Запорізькі Козаки, за Пороги. Тільки тепер у нас пороги інтелектуальні та віртуальні, комп'ютерні. Організуймо таку собі комп'ютерну Хортицю. Пропоную назвати наш вільний, український, інтелектуальний острів: "ЗАПОРОГИ". Так і ми називатимемось. (До Запорізьких Козаків нам далеко і глибоко в історію). Товариство так організуємо, щоб панів і начальства між нами не було, (бо за панство і владу чвари розводять навіть сучасні "квазі-характерники"). Для конкретної справи поважні наказні будуть. "Порадимось, посумуєм, доки сонце встане..." Нам потрібно Національну Ідею удосконалити і адаптувати до сучасного життя...
Напишіть, шановне товариство, що думаєте?

10.8.2005р.
З великою надією Вишневський Анатолій Олександрович.