Головна Книгосхов / Толока / Документи і статті / Голодомори на Павлоградщині / Письменники нашої Вкраїни Постаті / Знахідки / Віхи історії  / "Мегаліти" Павлоградщини / Нумізматика  / Лозівський історичний клуб / Гостьова книга / Контакт /

 

Федот Корнійович  Живага

    Біографічні дані Федота Корнійовича Живаги можуть уміститися в кількох рядках. Народився 24 вересня 1925 року в селі Кочережки, що на Дніпропетровщині Батьки - селяни. Вчився у школі. Під час окупації був вивезений до Німеччини, де пережив жахи концтаборів. Повернувшись на Батьківщину, навчався у Полтавському педінституті. Потім викладав історію в школі, працював у колгоспі, в установах. На схилі літ видав книги "Скарб", "Лист життя", "Памлять", "Роздуми", " Доле моя, доле..."
   Але за рядками біографії - складне, тернисте, напружене до краю життя з його радощами й болями, набутками і втратами. Попри все, Федот Корнійович не розгубив, не розсіяв на бугристих шляхах буття душевної доброти, людяності, сердечності, а, навпаки, з плином років набував мудрості й розважливості, високих духовних поривань.
   Як літератор, постійно вигранює слово, вникає в життя як свого села, так і України взагалі, не байдужий до поступу сучасного суспільства Свої враження, спостереження, погляди на ту чи іншу подію намагається передати поетичною мовою, тому й рясніє багатотемчям його творчість, тому й визріла потреба видати книжечку поезій.
   Гадаю, що той, хто прочитає вірші Федота Корнійовича Живаги, відчує, що саме йому, читачеві, адресовані вони. Для душевного збагачення, для роздумів і міркувань.
Отже, нехай розквітає його слово, а творам хай стелиться світлий шлях у майбуття.

 

Андрій Ккоцюбинський, член Національної Спілки письменників України.

Повість Ф. Живаги "Недоорана нива" про життя на Павлоградщині 1928-1933 років.